Autor:
Tartu Ülikool

Populaarne vesinikukoolitus alustab taas!

Tänapäeva kiire elutempo juures on töötaval inimesel raske leida usaldusväärset infot ja aega täiendõppele. Seetõttu otsustasime teha keemia instituudis hariva kursuse, kus osalejad said vaadata online videoloenguid e-keskkonnas, just siis, kui see neile sobis.

3. oktoobril algab taas tasuta ning paindliku graafikuga veebikursus “Vesinikutehnoloogia ja taastuvenergeetika alused”. Eelmisel kahel hooajal osales kursusel peaaegu 500 inimest ja ka nüüd ootame osa võtma kõiki energeetikast ja vesinikust huvitatuid.

Suupäraseid 30 minuti pikkuseid loenguid saab vaadata näiteks rongiga koju sõites või nädalavahetusel tugitoolis telefonist. Loengutes käsitletakse elektri tootmise, muudamise ja salvestamise peamisi tehnoloogiaid ja nende toimimismehhanisme. Proovime õpitava teha ette võimalikult puust ja punaseks.

Eelmistel veebikursustel osalenud inimesed on tagasisides märkinud, et käsitletud teemad olid väga huvitavad ja asjalikud. “See oli hea, et sai planeerida aega, millal testid teha ja videoloengut kuulata. Loengutes räägiti huvitavalt ja kursus on üles ehitatud väga arusaadavalt. Väga vahva, et Chemicumisse külla kutsuti,” märkis üks kursuse läbinu.

Registreerida saab loengule siin.

Lisaks loengule on võimalik võtta ka praktikumi. Selles saab oma kätega järgi proovida, kuidas vesinikust elektrit toota ja panna sellega tööle kohvimasin või kuidas ise patareid kokku panna. Praktikumi saab registreerida (kuni kohti jagub) siin.

Päikesepaneelid

Enn Lust ⟩ Teaduste tippkeskus: teadusest rakenduste ja hariduseni

Energiatehnoloogia

Ülikool toob Ida-Virumaale tippspetsialiste ja tulevikutehnoloogiaid

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Tartu Ülikool kutsub vaimse tervise konverentsile, kus kõneldakse tööheaolust