Autor:
Andero Kalju

Bakalaureuseõpe

Keemia eriala 

Keemia eriala saad õppida füüsika, keemia ja materjaliteaduse õppekaval. Õppekava sisaldab kolme erialavalikut: füüsika, keemia või materjaliteadus. Esimesel poolaastal keskendud alusteadmistele, mille põhjal saad otsustada, millisele erialale ülejäänud õpingute ajal keskenduda. Edasiste õpingute käigus keskendud valitud erialale ja saad teha tipptasemel uurimistööd kõrgtehnoloogistes laborites, mille põhjal valmib lõputöö. 

Miks õppida keemiat Tartu Ülikoolis?

Keemia eriala annab väga hea ja laiapõhjalise loodusteadusliku hariduse ning avab uksi kõigis valdkondades, mis nõuavad kriitilist mõtlemist, analüütilist lähenemist ning sihikindlust eesmärkide täitmisel. Seetõttu leiad meie vilistlasi väga erinevate eluvaldkondadega seotud äriettevõtetest ja avalikust sektorist.

Saad varakult alustada tööd tipptasemel teaduslaboris, kus töötatakse tihedalt koostöös eri valdkonna ettevõtetega.

Ettevõtted, kus töötavad meie vilistlased ja mis võivad saada sinu tulevasteks tööandjateks:
Elcogen- nende tahkeoksiidkütuseelemendi (SOFC) ja tahkeoksiidelektrolüüsi elemendi (SOEC) tehnoloogia on võtmetähtsusega, et muuta energiasiire kõigile taskukohaseks.
Solis BioDyne OÜ- üks juhtivaid reagentide tootjaid Euroopas. 
H2Electro OÜ arendab järgmise põlvkonna elektrolüüserit rohelise vesiniku tootmiseks.
Skeleton+- muudavad oma materjalipõhise eelise kõrge jõudlusega energiasalvestuseks, et kiirendada elektrifitseerimist transpordi-, võrgu-, tööstus- ja autotööstuse sektorites.
Viru Keemia Grupp- Eesti suurtööstusettevõte ning suurim põlevkiviõli tootja nii Eestis kui ka maailmas. 
TBD Pharmatech- peamine tegevus on ravimite toimeainete, nende vaheühendite ja peenkemikaalide arendamine ja tootmine nii inim- kui veterinaarravimite tarbeks.
Icosagen on kiiresti arenev Eesti juhtiv biotehnoloogiakontsern, mis omab pikaaegset kogemust nii akadeemilistes ringkondades, farmaatsias ja ka biotehnoloogia tööstuses üle maailma, pakkudes teenuseid ja kataloogitooteid.
Stargate Hydrogen Solutions OÜ arendab uusi keraamikapõhiseid elektroodimaterjale, mis tagavad kõrge efektiivsuse madalate kuludega.

Vaata ka õppekava tutvustavat foorumit.

Keskkond

Õppetöö toimub Maarjamõisa linnakus, kus lähestikku asuvad Chemicum, Physicum, Biomeedikum ja Tehnoloogiainstituut. Keemia instituudi õppejõud, teadurid ja abipersonal on üliõpilaste seas tuntud abivalmiduse ja vastutulelikkuse poolest. Juba esimestel kursustel on keemia tudengitel võimalus korraldada koos töötajate ja kaasüliõpilastega ühiseid üritusi (Teadlaste öö, FKM-päev). Hea kogukonnatunde ja seltsielu aitavad luua tudengiorganisatsioonid Tartu Ülikooli Keemiaüliõpilaste Selts ja  Eesti Füüsikaüliõpilaste Selts. Meie üliõpilased on kaasatud Teadusbussi tegemistesse ja AHHAA keskuse töösse.

Õppetööga seonduv

Soovitused esmakursuslasele.

Bakalaureuse tudengitel on võimalik läbida ka erialane praktika keemias.

Tutvu võimalustega omandada kogemusi ja teadmisi välisülikoolides. Loe mobiilsusakna ja õpirände kohta lähemalt.

Lõpetajale

Keemia instituudi bakalaureusetöödele on erinõuded, vaata lähemalt siit bakalaureusetööle esitatavad nõuded. Vaata varasemalt kaitstud bakalaureusetöid.

Kaitsmised

Keemia bakalaureusetööde kaitsmised toimuvad 40. õppenädalal.

Analüütilise keemia mikrokraadipäis

Analüütilise keemia mikrokraadiprogramm

Doktorantuur

Registreeru karjäärikonverentsile „Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!“

Tudengid õppimas

Ülikool toetab võimekaid esmakursuslasi praktiliste lisaõpivõimalustega