Autor:
Andero Kalju

Bakalaureuseõpe

Keemia eriala 

Keemia eriala saad õppida FKM (füüsika, keemia ja materjaliteaduse) õppekaval. Õppekava sisaldab kolme erialavalikut: füüsika, keemia või materjaliteadus. Esimesel poolaastal keskendud alusteadmistele, mille põhjal saad otsustada, millisele erialale ülejäänud õpingute ajal keskenduda. Edasiste õpingute käigus keskendud valitud erialale ja  saad teha tipptasemel uurimistööd kõrgtehnoloogistes laborites, mille põhjal valmib lõputöö. 

Miks õppida keemiat Tartu Ülikoolis?

Keemia eriala annab väga hea ja laiapõhjalise loodusteadusliku hariduse ning avab uksi kõigis valdkondades, mis nõuavad kriitilist mõtlemist, analüütilist lähenemist ning sihikindlust eesmärkide täitmisel. Seetõttu leiad meie vilistlasi väga erinevate eluvaldkondadega seotud äriettevõtetest ja avalikust sektorist.

Saad varakult alustada tööd tipptasemel teaduslaboris, kus töötatakse tihedalt koostöös eri valdkonna ettevõtetega.

Ettevõtteid, kus on meie vilistlasi ja mis võivad olla sinu tööandjad:

Solis BioDyne- üks juhtivaid reagentide tootjaid Euroopas. 
H2Electro OÜ arendab järgmise põlvkonna elektrolüüserit rohelise vesiniku tootmiseks.
Skeleton+- We turn our material-based advantage into high-performance energy storage to accelerate electrification in the transportation, grid, industry, and automotive sectors.
Viru Keemia Grupp- Eesti suurtööstusettevõte ning suurim põlevkiviõli tootja nii Eestis kui ka maailmas. 
TBD Pharmatech- Pharmatechi peamine tegevus on ravimite toimeainete, nende vaheühendite ja peenkemikaalide arendamine ja tootmine nii inim- kui veterinaarravimite tarbeks.
Icosagen on kiiresti arenev Eesti juhtiv biotehnoloogiakontsern, mis omab pikaaegset kogemust nii akadeemilistes ringkondades, farmaatsias ja ka biotehnoloogia tööstuses üle maailma, pakkudes teenuseid ja kataloogitooteid.
Stargate Hydrogen Solutions OÜ is developing novel ceramics-based electrode materials that bring high efficiency at low cost. 

Vaata ka FKM õppekava tutvustavat foorumit.

Keskkond

Õppetöö toimub Maarjamõisa linnakus, kus lähestikku asuvad Chemicum, Physicum, Biomeedikum ja Tehnoloogiainstituut. Keemia instituudi õppejõud, teadurid ja abipersonal on üliõpilaste seas tuntud abivalmiduse ja vastutulelikkuse poolest. Juba esimestel kursustel on keemia tudengitel võimalus korraldada koos töötajate ja kaasüliõpilastega ühiseid üritusi (Teadlaste öö, FKM-päev). Hea kogukonnatunde ja seltsielu aitavad luua tudengiorganisatsioonid Tartu Ülikooli Keemiaüliõpilaste Selts ja  Eesti Füüsikaüliõpilaste Selts. Meie üliõpilased on kaasatud Teadusbussi tegemistesse ja AHHAA keskuse töösse.

Õppetööga seonduv

Soovitused esmakursuslasele.

Bakalaureuse tudengitel on võimalik läbida ka erialane praktika keemias.

Tutvu võimalustega omandada kogemusi ja teadmisi välisülikoolides. Loe mobiilsusakna ja õpirände kohta lähemalt.

Lõpetajale

Keemia instituudi bakalaureusetöödele on erinõuded, vaata lähemalt siit bakalaureusetööle esitatavad nõuded. Vaata varasemalt kaitstud bakalaureusetöid.

Kaitsmised

Keemia bakalaureusetööde kaitsmised toimuvad 40. õppenädalal.

tudengid koridoris

Sel kevadel avab Tartu Ülikool doktoriõppes 189 õppekohta

Keemia magistriõpe

Keemia magistriõpe
Keemia olümpiaadi osalejad

Edukuse keemiline valem - ülevaade 71. keemiaolümpiaadi lõppvoorust