Siit lehelt leiad mõningaid kasulikke nõuandeid.
Mõningaid nõuandeid:
- Püüa kohustuslikud õppeained õigeaegselt ära teha, küsi nõu programmijuhilt või õppekorraldusspetsialistilt.
- Miks on vaja valida õppeaineid õiges järjekorras ja teha ära kohustuslikud ained selleks ette nähtud semestril? Sellepärast, et õppeaine võib olla järgnevate õppeainete eeldusaineks.
- Üldine reegel on selline, et kui eeldusaine pole tehtud, siis ei saa järgnevatele õppeainele registreeruda, mistõttu võib õppekava edasine läbimine muutuda keeruliseks. Sellepärast võta aega ja tee kindlaks, millised valitud õppeained pead semestri lõpus kindlasti ka positiivse hindega lõpetama, et saaksid järgmisel semestril/õppeaastal edasi õppida. Seda näed, kui vajutad konkreetse õppeaine lehel nuppu"Vaata aine üldandmeid" ja seal omakorda nuppu "Vaata, kuhu aine kuulub".
- Kui jääd kunagi mingil põhjusel mingile õppeainele registreerimisega hätta, siis pea meeles, et küsija suu pihta ei lööda. Küsi abi (a) sõbralt, (b) vanema kursuse üliõpilaselt, (c) programmijuhilt ja/või keemia instituudi õppekorralduse spetsialistilt Urve Soonetsilt. Mõnikord oskab ka vastava aine õppejõud head nõu anda.
- Tark ei torma. Ära esimesel semestril õppeainete valikuga üle pinguta. Kui üliõpilased oleksid massiliselt võimelised rohkem kui 30 punkti eest semestris õppeaineid läbima, siis ei maksaks Haridus- ja Teadusministeerium bakalaureuse kolme aasta eest, vaid hoiaks raha kokku. Kui oled juba ülikoolis kohanenud, siis on aega veel küll erinevaid valik- ja vabaaineid võtta.
- Hoolitse selle eest, et Sinu e-maili aadress õppeinfos kirjad ka Sinuni kannaks, sest mõnikord edastatakse õppeinfo kaudu ka vajalikku informatsiooni.
Erinevates küsimustes aitavad Sind ka sõbrad TÜKSIs.