Keemia instituudis on võimalik õppida bakalaureuseastmel, magistri- ja doktoriõppes. Meie füüsika, keemia ja materjaliteaduse õppekaval saab tudeng hea teoreetilise ettevalmistuse, mis arendab loogilist mõtlemist ja analüüsivõimet. 3-aastases bakalaureuseõppes luuakse tugev aluspõhi reaalainetes (matemaatika, füüsika, keemia) ja loodusteadustes laiemalt. Teisel aastal saab juba spetsialiseeruda kitsamal erialal.
Bakalaureuseastmele järgnevad 2-aastased õpingud magistriõppekavadel, kusjuures lisamoodulite sobiva valiku korral on magistriõpingud võimalikud praktiliselt kõigil LT magistriõppekavadel. Pärast magistritöö kaitsmist on võimalik jätkata õpinguid doktoriõppes.
Meie üliõpilased (eriti magistri- ja doktoriõppes) saavad käia õppimas ülikoolides Saksamaal, Rootsis, Soomes jm. Keemia instituut õpetab keemiat ka arstiteaduse, proviisori, geenitehnoloogia, geograafia, geoloogia, ökoloogia ning elustiku kaitse ja haridusteaduse (loodusteaduslikud ained) erialadel.
Keemia erialal saad õppida füüsika, keemia ja materjaliteaduse õppekaval. Bakalaureuseõppekava sisaldab kolme erialavalikut: füüsika, keemia või materjaliteadus. Esimesel poolaastal keskendud alusteadmistele, mille põhjal saad otsustada, millisele erialale ülejäänud õpingute ajal keskenduda. Edasiste õpingute käigus keskendud valitud erialale ja saad teha tipptasemel uurimistööd kõrgtehnoloogistes laborites, mille põhjal valmib lõputöö.
Keemia eriala annab väga hea ja laiapõhjalise loodusteadusliku hariduse ning avab uksi kõigis valdkondades, mis nõuavad kriitilist mõtlemist, analüütilist lähenemist ning sihikindlust eesmärkide täitmisel. Seetõttu leiad meie vilistlasi väga erinevate eluvaldkondadega seotud äriettevõtetest ja avalikust sektorist.
Saad varakult alustada tööd tipptasemel teaduslaboris, kus töötatakse tihedalt koostöös eri valdkonna ettevõtetega.
Kandideeri füüsika, keemia ja materjaliteaduste õppekavale!
Keemia magistriõppes on Sul võimalus süvendatult omandada teadmisi ja oskusi erinevates keemia suundades või ühendada mitu teadussuunda, et saada suurepärane haridus, mida rakendada erinevates valdkondades.
✓ Saad disainida oma keemiasuuna valides õppeaineid koostöös juhendaja ja programmijuhiga.
✓ Praktikamoodul sisaldab erialapraktikat mõnes ettevõttes või teadusasutuses. Lisaks saad valida ettevõtlusvaldkonna aineid. Tuleb valida
õppeaineid 12 EAP mahus, millest kohustuslik on 6 EAP mahus praktikat. Teadmussiirdemagistrant peab valima mõlemad praktikad (18 EAP).
✓ Vahetusprogrammid ja stipendiumid võimaldavad õppida osa ajast välisriigis.
✓ Esimesel semestril saad kandideerida keemia teadmussiirdemagistrandiks. Kui osutud valituks, läbid poole oma õpingutest Tartu Ülikooli partnerettevõttes. Magistritöö teema valitakse koostöös ettevõttega. Teadmussiirdemagistrantuuri stipendium on alates teisest semestrist 500 eurot kuus ning suureneb 900 euroni viimasel semestril.
Kandideeri keemia magistriõppekavale!
Pärast magistritöö kaitsmist on võimalik jätkata õpinguid doktoriõppes. Loodus- ja täppisteaduste valdkonna doktoriõppe programmide kohta saab lugeda siit. Programmide alt leiad erinevaid keemiaga seotud erialasid. Loe lähemalt instituudi doktoriõppe lehelt.