Bakalaureuseõppe lõpuaktus bioloogia ja elustiku kaitse; füüsika, keemia ja materjaliteaduse; geenitehnoloogia; geograafia; geoloogia ja keskkonnatehnoloogia; matemaatika; matemaatilise statistika; loodusteaduste ja tehnoloogia õppekavade lõpetajatele toimub 20. juunil 2025 algusega 14.00 ülikooli peahoone aulas.
Lisaks kohustuslikule matemaatika ja eesti keele eksamile valivad paljud põhikooliõpilased valikeksamiks keemia, nähes selles loogilist ja tulevikku suunatud võimalust.
Tartu Ülikooli loodusmuuseumis 29. aprillist 2. novembrini avatud näitusel räägitakse inimeste igapäevaelu mõjutavatest kliimamuutustest ning nende ulatuslikust mõjust ja tagajärgedest meie keskkonnale ja ühiskonnale.
30. aprillil on huvilised oodatud osalema Tartu Ülikooli füüsika, keemia ja materjaliteaduse õppekava infopäevale, kus pakutakse põnevaid loenguid, töötube, laboriekskursioone ja teadusteatrit.
Tartu Ülikooli lahtiste uste päeval toimunud keemia instituudi füüsika, keemia ja materjaliteaduste aruteluringil jagasid tudengid ja teadlased huvilistele oma väärtuslikke kogemusi ning teadmisi.
11. veebruaril toimub Tartu Ülikooli raamatukogus Eesti doktorikooli karjäärikonverents „Doktorikraadi väärtus tööturul“, kus doktorikraadi omandanud tippspetsialistid ja veel õppivad doktorandid arutlevad selle üle, millist lisaväärtust doktoriõpe pakub.
Traditsioonilise ööraamatukogu esimene nädal toimub tänavu juba 9.–13. detsembrini, mil üliõpilased saavad kuni keskööni raamatukogus õppida. Jaanuaris saab ööraamatukogus käia kolm nädalat.
Hugo Treffneri Gümnaasiumi ja Tartu Luterliku Peetri Kooli keemiaõpetaja Joana Jõgela rakendab loodusteaduste õpetamiseks nutikaid tehnoloogilisi lahendusi ja uuenduslikke meetodeid.