6.–31. jaanuarini toimub Tartu Ülikoolis esimest korda digikoristuskuu. Ülikool kutsub iga nädal pühendama vähemalt 30 minutit oma digiprügist vabanemisele, et teha korda oma isiklik või üksuse digiruum.
Tartu Ülikooli teadur Ivar Zekker juhib Chemicumis rahvusvahelist koostööprojekti, mille eesmärk on arendada Nairobi Ruiru veepuhastusjaama jaoks süsteem, mis vähendaks kasvuhoonegaaside heitkoguseid.
Tartu Ülikooli professor Gunnar Nurga töögrupp on loonud täiskeraamilise elektroodi, millel põhineb H2Electro kõrgetemperatuuriline elektrolüüsitehnoloogia, mis vähendab elektritarbimist umbes 25%
TÜ keemia instituudi vilistlane Jaan Lehtaru räägib enda karjääriteekonnast, õpingutest keemia instituudis, projektidest välismaal ja keemiahariduse kasulikkusest tänapäevamaailmas.
3. veebruaril külastavad Tartu Ülikooli viie riigi parlamentide esimehed, kes arutlevad kl 11.00–12.00 ülikooli aulas selle üle, kuidas saavutada rahu Ukrainas ja Euroopas.
Tartu Ülikooli ja Resistell AG teadlased on teinud märkimisväärse edusammu võitluses antimikroobse resistentsusega. Uus murranguline uurimus näitab, et nanoliikumise tehnoloogia aitab...
20. jaanuaril toimuva Barlova teadusõhtu külaline on Tartu Ülikooli funktsionaalse genoomika teadur Erik Abner, kellega arutleme Eesti teekonnast isikupõhise meditsiini suunanäitajaks.
Chemicum tähistas 15. sünnipäeva pidulikult, kus õppetoolid tutvustasid oma teadustööd toiduloominguga. Analüütilise keemia õppetool esitles pH-küpsisetorti, mis kujutas pH skaala värvigradienti.
Selle aasta viimases infokirjas on juttu tulevikust – kuidas kujundada seda vastutustundlikult ja mida saaksime õppida minevikust, et kobarprobleemidele lahendusi otsides neid juurde ei tekiks?
13. – 14. detsembril toimus viiendat järjestikust aastat Delta X õpilaste ja tudengite võistlus, mis esmakordselt jaotati kahe päeva peale. Võisteldi neljas kategoorias: digi...
Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna dekanaadi ja kestliku arengu keskuse eestvedamisel on valminud teadlastele mõeldud juhendmaterjal selle kohta, kuidas teha teadusaladevahelist ja -ülest uurimistööd.
6. detsembril tutvustas TÜ keemia instituut vesinikuenergeetikat Rapla keskkonnakonverentsil ja Tallinnas Robotexil. Ettekanded, demonstratsioonid ja vesinikupannkoogid tõid kokku tuhandeid huvilisi.
13. ja 14. detsembril toimub Tartu Ülikooli Delta õppehoones juba viiendat korda innovatsiooni ja loovust tähistav võistlus Delta X, mille käigus saavad üliõpilased, gümnaasiumi- ja põhikooliõpilased ...
10. detsembril jagati Tartus 2024. aasta üliõpilaste teadustööde preemiaid, mille auhinnafond ulatus kokku 185 574 euroni. Tartu Ülikooli keemia instituudi tudengid pälvisid viis auhinnalist preemiat.
Jõulukaardi illustratsioon sümboliseerib võrdsust. Ülikoolis väärtustatakse ja hoitakse igaüht olenemata tema kultuurist, nahavärvist, soost, vanusest, traditsioonidest või uskumustest.