#sisseastumine

Tartu Ülikool on Kantar Emori uuringu andmetel Eesti konkurentsitult mainekaim kõrgkool

Otsi uudist

Sellelt lehelt leiad info, mida vajad Tartu Ülikooli esmakursuslasena õpingute edukaks alustamiseks.
  • uudis
Kuigi Eesti meediamaastikul pühendatakse keskkonnateemadele rohkem tähelepanu kui kümne aasta eest, takerduvad ajakirjanikud nende käsitlemisel sageli kobarprobleemidele iseloomulikku keerukusse.
  • uudis
TÜ keemia instituudi vilistlane Ronald Väli räägib enda karjääriteekonnast, õpingutest keemia instituudis, töötamisest välismaal ja keemiahariduse kasulikkusest tänapäevamaailmas.
  • #vilistlane
  • uudis
Et energia oleks meile stabiilselt kättesaadav, tuleb seda salvestada: panna toodetud energia ülejääk hilisemaks tarvitamiseks hoiule. Praegu oleme teel keskkonnasäästlikumate energiasalvestite poole.
  • uudis
Alates 12. juunist on Tartu Ülikooli õppeinfosüsteemis (ÕIS) kasutusel uus õppija töölaud, mis toob õppija jaoks olulise info ühte keskkonda kokku.
  • uudis
Alates tänasest on võimalik kandideerida Tartu Ülikooli eestikeelsesse esimese astme õppesse, kus valikus on 53 õppekava.
  • uudis
Tartu Ülikool ootab doktoriõppesse kandideerima tulevasi teadlasi ja tippspetsialiste.
  • uudis
6. juunil kell 16.00–17.30 toimus Tartu Ülikooli raamatukogu muusikaosakonna seminariruumis arutelu „Meedia roll ühiskonna kestliku kursi kujundamisel“.
  • uudis
Seekordse kestlikkuse infokirja teemadering ulatub väikeste keelte püsimisest, kestlikest liikumisviisidest ja kliimaseadusest tuumajaamani välja.
  • uudis
The podcast “Tiksu to UniTartu” shares insights and tips to help future international students thrive at the University of Tartu. New episodes are release every Tuesday.
  • #why Tartu
  • uudis
Välkkõnelejad igast valdkonnast on oodatud esitama eesti- või ingliskeelseid kaasahaaravaid ettekandeid, milles tutvustavad enda teadustöö tähtsust ja tulemusi.
  • uudis
Indrek Tulp räägib enda karjääriteekonnast, õpingutest keemia instituudis ja keemiahariduse kasulikkusest tänapäevamaailmas.
  • #vilistlane
  • uudis
29. mail andis Eesti Inimõiguste Keskus Tallinnas ministeeriumide ühishoones Tartu Ülikoolile teist korda üle märgise „Austame erinevusi“.
  • #tunnustamine
  • #ülikoolist
  • uudis
Eesti arendusettevõte LDI Innovations on nüüd valmis saanud aparaadi Fluo Reader, mis tuvastab suurt osa ülemiste hingamisteede nakkustest sh ka koroonaviirust.
  • #koostöö
  • uudis
Bioorgaanilise keemia kaasprofessor Erki Enkvist valiti loodus- ja täppisteadustevaldkonna nõukokku.
  • #juhtimine
  • #tunnustamine
  • uudis
Kolmenädalane ööraamatukogu alustab sel kevadel 20. mail ja kestab 7. juunini. Koos üliõpilasesindusega korraldatud ööraamatukogu on tudengitele...
  • uudis
Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutulek „Tagasi ülikooli“ kulmineerus 18. mail ühislaulmisega peahoone ees, rongkäiguga läbi linna ja peoga ülikooli spordihoones.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
Valmis teaduspõhine taskuhääling „TEET“ kestliku energeetika huvilistele. Saatejuhid Meelis Härmas, Karl-Ander Kasuk ning Ove Oll vestlevad teadlaste ja oma ala ekspertidega riigi- ja erasektorist.
  • uudis
Laupäeval toimub suur vilistlaste kokkutulek „Tagasi ülikooli“. Õhtuse peo avab suurejooneline avaetendus, mille ettevalmistusi tutvustab videos lavastaja Tanel Jonas.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
Möödunud nädalavahetusel, 4.–6. mail toimus Eestis Balti keemiaolümpiaad, kus sai esimese koha Leedu õpilane Justas Miliauskas. Eesti võistkonna õpilane Kaarel Toomet saavutas 6. koha.
  • #olümpiaadid