Klaas leiab oma keemilise stabiilsuse tõttu kasutust isegi tuumajäätmete hoiustamisel. Tartu Ülikooli füüsikalise keemia nooremteadur Miriam Koppel rääkis, miks on klaas nõnda vastupidav materjal.
Lennundussektori heitgaasid moodustavad arvestatava osa üleilmsest heitest, mistõttu võiks sektori keskkonnajälge püüda vähendada vesinikutehnoloogia abil.
Taastuvenergeetika-lahenduste jalajälg sõltub suuresti sellest, mis saab neist pärast ametliku kasutusaja lõppu, osutab Tartu Ülikooli keemia instituudi teadur Meelis Härmas.
14. novembril toimub TÜ Narva kolledžis Õiglase Ülemineku Foorum „Nutikast kahanemisest kestliku suurtööstuseni. Ida-Viru tuleviku visandid“. Konverentsile registreerumine algab oktoobris.
Sel sügissemestril toimub taas mentorlusprogramm, kuhu on võimalik 23. septembrini kandideerida nii üliõpilastel, vilistlastel kui ka ülikooli töötajatel.
16. septembril kl 18.00 on üliõpilased, ülikooli töötajad ja rattasõiduhuvilised oodatud osalema rattaretkel, et tutvuda kõige mugavama rattamarsruudiga Maarjamõisa õppehoonete, Vanemuise 46 ja Delta õppehoone vahel liikumiseks.
TÜ teadlased said ligi neli miljonit eurot, et heita valgust rahvaste sõprusele ja solidaarsusele Tsaari-Venemaal ning uurida põhjalikult muinasaja lõpus ja keskaja hakul elanud 150 inimese säilmeid.
Tartu Ülikooli analüütilise keemia ja arheoloogia kaasprofessor Ester Oras pälvis Euroopa Teadusnõukogu alustava teadlase grandi, et uurida meie kaugete esivanemate identiteeti nende kunagise toitumise põhjal.
Elektrokeemia prof Jaak Nerut peab oma inauguratsiooniloengu „Vesinikupõhine tulevik. Elektrokeemia tähtsus kliimaeesmärkide saavutamisel“
24. septembril kell 16.15 ülikooli muuseumi valges saalis.
Igal aastal jõuab Läänemerre 2200 tonni ravimijääke, mis ületab looduse isepuhastusvõime ja põhjustab terviseprobleeme. Tartu Ülikooli teadlased uurivad nende bioloogilist lagundamist reovees.