Katritzky stipendiumi laureaat 2018 on Heigo Ers

Heigo Ers

Alan Roy Katritzky stipendiumi pälvis keemia instituudi nõukogu otsusega 2018. aastal keemia õppekava 1. aasta magistrant Heigo Ers.

Möödunud õppeaastal lõpetas ta bakalaureuseastme õpingud Tartu Ülikoolis keemia erialal cum laude. Tänu õpingutele Tartu Ülikoolis on tal olnud võimalus kaasa lüüa füüsikalise ja elektrokeemia teadur PhD Vladislav Ivaništševi töörühma eri projektides, mis keskenduvad piirpindade ja ioonvedelike uurimisele arvutuskeemia meetoditega.

Lisaks panustas Ers keemia populariseerimisse kooliõpilaste seas, kuuludes keemiaolümpiaadi žüriisse ning viies läbi Tartu Ülikooli teaduskooli kursuseid ,,Ettevalmistus keemiaolümpiaadiks II“ ja ,,Ettevalmistus keemiaolümpiaadiks III“.

Tartu ülikooli audoktor professor Alan Roy Katritzky (18.08.1928-10.02.2014) mälestuseks loodud stipendiumi suurus on 1000 eurot ja see on suunatud keemia magistrantuuri esimese aasta üliõpilastele, et populariseerida keemiaalaseid õpinguid ja teadustööd. Stipendiumit antakse välja professor Katritzky 25 000 dollari suurusest pärandist Tartu Ülikoolile.

Roostevabad torud

Taavo Tenno: Kui reovette satuvad ohtlikud lagunematud ühendid