8.-9. aprillil võõrustas Tartu Ülikooli keemia instituut kutseoskuste arendamisele keskenduvat vesinikuvaldkonna võrgustikku H2CoVE. Partneritele tutvustati Chemicumi taastuvenergia keskust, kus asub nii Eesti esimene rohevesiniku tankimispunkt kui ka toimub akutehnoloogia ja kütuseelementide arendus.
H2CoVE (Hydrogen Centres of Vocational Excellence) projekt keskendub oskustööjõu koolitamisele, et Euroopa saaks liikuda võimalikult sujuvalt vesinikupõhise majanduse suunas. Projekti eesmärk on tagada, et valdkonnas jätkuks töötajaid, kel on vajalikud teadmised ja oskused, mida kiiresti arenev vesinikusektor vajab. Koostöös haridusasutuste (Eesti Lennuakadeemia, TTÜ Virumaa Kolledž ja Tartu Rakenduslik Kolledž), ettevõtete (Skycorp) ja kohalike omavalitsustega luuakse uusi vesinikutehnoloogiate koolitusprogramme ja õppimisvõimalusi.
Tartu Ülikool on Eestis juhtiv teadusasutus, kus tegeletakse vesinikutehnoloogiaid käsitleva teadustööga. Koostöös Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledžiga ja Tartu Ülikooli Narva Kolledžiga hoolitsetakse Õiglase Ülemineku Fondi (ÕÜFi) teaduskonsortsiumis sellegi eest, et valdkonnas vajalikud teadmised oleksid paremini kättesaadavad just Ida-Virumaal. ÕÜFi projektid on suunatud erasektori ja kogukondade suuremale kaasamisele süsinikuneutraalsele energiasüsteemile üleminekul. H2Cove võrgustik ühendab vesinikuvaldkonna ekspertide koolitajaid viies Euroopa riigis: Norras, Hollandis, Austrias, Ukrainas ja Eestis.