Marian Männi

Tasuta energia on siin ja seda tõestab vesinikul töötav kohvimasin!

Rait kohvimasinaga.JPG
Rait Kanarbik tõi sel suvel Euroopa suurimale teadusfestivalile ESOF oma ainulaadse vesiniku jõul töötava kohvimasina, tekitades palju kõmu. Foto: Marian Männi

Vesinik muudab meie energia salvestamise viisi, mis tähendab, et iga majapidamine saaks hoolitseda oma energiavajaduste eest ja seda ilma saastamata.

Eesti silmapaistvamal idufirmade üritusel sTARTUp Day otsustasid kolm sõpra – Tartu Ülikooli teadlased Rait Kanarbik ja Peeter Valk ning insener Kuldar Lepiste – näidata eeskuju. Nad olid varem töötanud vesinikkütusel sõitva auto kallal ja tahtsid demonstreerida, kui lihtne on sarnast tehnoloogiat rakendada mis tahes koduses seadmes. Neil kulus vaid kaks päeva, et luua vesinikul töötav kohvimasin, mille vesiniku kanistri täitmiseks kulub vaid umbes kaks minutit. See võimaldab valmistada 300 tassi kohvi, millest ühele inimesele jätkub mitmeks kuuks.

"Vesinikenergia ei ole abstraktne tulevikutehnoloogia!" rääkis keemik Kanarbik väljaandele Research in Estonia. Loe lähemalt inglisekeelsest artiklist

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Vaimse tervise konverentsil kõneldi tööheaolust

Roostevabad torud

Taavo Tenno: Kui reovette satuvad ohtlikud lagunematud ühendid