Photo:
Andero Kalju

Kvaliteedimärk kinnitab e-kursuse headust

Sügissemestril tegelesid paljud keemia instituudi õppejõud oma õppeainete e-kursuste arendamisega. Mitmed neist taotlesid e-kursusele ka kvaliteedimärki ja selle sai kokku kuus instituudi töötajat. Keemia magistriõppekava programmijuht Edith Viirlaid rääkis teemast lähemalt.

Mida kujutab endast e-kursuse kvaliteedimärk ja mida see tähistab?

See on mõeldud motiveerimiseks, et õppejõud oma e-kursused või õppeaine e-toed kriitiliselt üle vaataksid ja analüüsiks neid vastavalt e-kursuste kvaliteedikriteeriumitele. Kui kursus kriteeriumitele vastab, siis antakse sellele kvaliteedimärk. Taoline tunnustus on ka märguanne tudengitele, et see õppejõud on oma kursusega vaeva näinud: kursus on selge struktuuriga, sisaldab kvaliteetseid õppematerjale, erinevaid vahendeid, mis õppimist toetavad jne – kokkuvõttes on tegu hea kursusega.

Seega tunnustatakse märgiga neid e-kursuste loojaid, kes on saavutanud digitehnoloogia rakendamisel õppeprotsessis suurepäraseid tulemusi. Meie instituudist pälvis kvaliteedimärgi kuus õppejõudu ja peagi on plaanis sel teemal kogemusseminar.

Kogemusseminar e-kursuse arendamisest ja e-kursuse kvaliteedimärgist toimub kolmapäeval, 11. mail, kell 15.00-16.30, auditooriumis 1100. Räägime e-kursuse arendamise ja kvaliteedimärgi saamise protsessist.  Meie valdkonna õppedisainer Ly Sõõrd räägib, kuidas e-kursusi hinnatakse. Kolm tunnustuse saanud õppejõudu tutvustavad oma õppeaine Moodle´i tuge. Seejärel saavad kõik seminaris osalejad oma mõtteid ja kogemusi jagada ja küsimusi esitada.

Võtke aktiivselt osa, sest see on hea võimalus näha, mida kolleeg teinud on. Saate ideid ja julgustust, kuidas ka oma kursusi edasi arendada kvaliteedimärgi vääriliseks.

#õpetamine #teadus
Stuudio

Reaalteaduste doktorantide konverents „The Art of Giving a Popular Science Talk“ toimub 19.-20. mail 2022

01.04.2022
#kooliõpilasele #õppimine #õpetamine #sisseastumine

Vaata otseülekannet: inspireeriv kõrghariduspäev „Õpi Tartus!“

20.01.2022
#kooliõpilasele #õppimine #õpetamine #teadus