Foto:
Andero Kalju

Riinu Härmas: Eesti on ideaalne koht tulevikukütuse vesiniku tootmiseks

Eestil on paari ettenägeliku sammuga võimalus asuda tootma tulevikukütust vesinikku märksa odavamalt ja rohelisemalt, kui seda praegu kogu maailmas tehakse, leiab intervjuus Fortele Tartu Ülikooli keemia instituudi keemik Riinu Härmas.

Härmas leiab, et jätkusuutlik majandus Eestis ei ole võimalik ilma vesinikuta. Ta toob muu hulgas näite, et vaid poolest klaasist veest saab toota piisava koguse vesinikku, et läbida autoga ühe kilomeetri.

Alustame kõige lihtsamast: milleks on üldse vaja vesinikku põletada? Miks me sellele nii palju tähelepanu pöörame, meil on ju gaas, nafta, põlevkivi ja pelletid – milleks veel vesinik? Loe edasi Fortest.

Riinu Härmas teeb ettekande 17. ja 18. novembril toimuval Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna konverentsil „Loodusteadlased kestlikust arengust: mis värvi on tulevik?“, kus võetakse kokku 220 aastat loodusteaduste õpetamist ülikoolis ja vaadatakse tulevikku. Vaata konverentsi veebis.

#teadus #ühiskonnale

Maido Merisalu kaitseb doktoritööd „Nanostructured Coatings for Car and Aerospace Industries“

8. detsembril kell 16.15 kaitseb Maido Merisalu doktoritööd „Nanostructured Coatings for Car and Aerospace Industries“.
#teadus #ühiskonnale

Tanel Sõrmus kaitseb doktoritööd „Development of stimuli-responsive and covalent bisubstrate inhibitors of protein kinases“

14. detsembril kell 14.15 kaitseb Tanel Sõrmus keemia erialal doktoritööd „Development of stimuli-responsive and covalent bisubstrate inhibitors of protein kinases“
#teadus #ühiskonnale