Algab vesinikutehnoloogia ja taastuvenergeetika aluste tasuta kursus

On selge, et Eestis leidub palju inimesi, kes huvituvad tulevast rohepöördest ja nende arv saab ainult kasvada. Sellest rääkis ka Tartu Ülikooli eelmise vesiniku teemalise koolituse üllatav menukus ja peagi algab tasuta veebikursus taas. 

Eelmisel hooajal võttis “Vesinikutehnoloogia ja taastuvenergeetika alused” kursust üle 220 inimese ja enamik neist läbis selle edukalt. Kursuse ootamatu populaarsus tuli ka selle loojatele üllatusena, kuna ligi 80% osalejatest liitus nädal enne kursuse algust. Esialgsed plaanid individuaalsetest kodutöödest vahetati kiirelt MOOC stiilis automaattestide vastu, kuna töömahud hakkasid eksponentsiaalselt kasvama. Kiiresti pidi vahetuma ka seminaride toimumise vorm, kuna nii suure ülikoolist väljaspool olevate osalejate jaoks on Zoom mõnevõrra lihtsamini kasutatav kui MS Teams. 

“Korralduslikult oli see 220 pealine õppijate seltskond lausa lust ja lillepidu,” ütles kursuse eestvedaja, Tartu Ülikooli keemia instituudi teadur Meelis Härmas. Tema sõnul on tavalises ülikooli loengus tihtipeale raske diskussiooni käima saada, sest üliõpilastel endil ei ole väljakujunenud arvamust teemast, see tekib alles hiljem. Vesinikuteemalisel kursusel olid foorumid ja seminarid seevastu väga aktiivsed ja tihti mindi teemadega rohujuure tasandile. Vahel olid kõige lihtsamad küsimused kõige keerulisemad. Näiteks küsimus: mis on nafta? Kõnekeeles on see pigem levinud termin, aga teaduses harva kasutatud, kuna on liiga ähmane ja tihti pole võimalik aru saada, millest jutt käib.

Tänapäeva kiire elutempo juures on töötaval inimesel täiendõppele raske aega leida. Seetõttu toimub kursus taas e-keskkonnas, kus osalejad saavad vaadata videoloenguid siis, kui neile sobib. Suupäraseid 30 minutiliseid loenguid saab vaadata näiteks rongiga koju sõites või nädalavahetusel. 

Kokkuvõttes andis eelmine kursus  palju positiivset tagasisidet ja seetõttu on peagi algamas selle tasuta kursuse teine hooaeg. Registreerida saab end siin.

Loengule lisaks on võimalik võtta ka praktikumi. Selles saab oma kätega järgi proovida, kuidas vesinikust elektrit toota ja panna sellega tööle kohvimasin või kuidas ise patareid kokku panna. 

Registreerida saab (kuni kohti jagub) end siin.

Vaata ka kursust tutvustavat videot:

Tudeng loengus

Üliõpilaste teadustööde riiklikule konkursile oodatakse lõputöid

Nähtamatu teadlane visuaal

Sisseastumine

Analüütilise keemia mikrokraadipäis

Analüütilise keemia mikrokraadiprogramm