Õppimine
Magistriõpe
Teadus
Instituudist
TMRlabor
Aparatuur
Teenused
Koostöö
Keemiahuvilisele
Kestliku arengu keskuse 3. oktoobri aruteluõhtul on seekord jutuks kestliku arengu põhimõtete lõimimine Eesti kooliharidusse ja kuidas see toetab noorte keskkonnateadlikku käitumist.
Inspireeriv kõrghariduspäev „Õpi Tartus!” toimub 30. oktoobril kl 9.00–14.00 Tallinnas Kultuurikatlas.
Sel aastal avavad Maarjaväljal keemikud, füüsikud ja geoloogid uksed teadmiste varakambrisse, et tutvustada kaasaegseid teadmiste “kullakaevandusi!”
Tartu Ülikooli Chemicumis toimus 16.–17. märtsil 71. Eesti keemiaolümpiaadi lõppvoor. Tänavu võistlesid omavahel 97 õpilast 9.–12. klassidest.
Tõnis Laasfeld on Tartu Ülikooli keemia instituudi bioorgaanilise keemia teadur ja Proeksperti andmeteadlane. Tänavu 29. augustil kaitses ta Tartu Ülikooli keemia instituudis professor Ago Rinkeni ja Dr. Leopold Partsi juhendamisel keemia erialal edukalt doktoritöö.
Selgunud on veebipõhiselt toimunud lahtise keemiaülesannete lahendamise võistluse tulemused.
Maikuus toimusid esmakordselt energiatehnoloogia õppepäevad gümnaasiumiõpilastele, et tutvustada noortele kliimasäästlikke energialahendusi ja pakkuda sel teemal kaasarääkimisvõimalust.
USAs Dallases toimus 14.-19. mail rahvusvaheline Regeneroni teadus- ja inseneeriafestival, kus Eestit esindas Tallinna Reaalkooli õpilane Sander Simson. Sandri uurimistööd juhendas keemia instituudi kaasprofessor Jaak Nerut.
1. märtsil toimub Tartu Ülikooli lahtiste uste päev. Sel aastal oodatakse kõiki huvilisi üle mitme aasta taas Tartusse kohapeale õppehooneid ja ühiselamuid avastama ning õppimisvõimalustega tutvuma.
27. aprillil alustab gümnasistidele mõeldud e-kursus „Huvitav keemia“, mille abil on võimalik ennast ette valmistada sisseastumiskatseteks. Samal ajal alustab keemia kursus ka põhikooliõpilastele.