Tartu ülikoolis algas vastuvõtt tipptasemel analüütilise keemia õppesse

31. jaanuarini 2015 on avatud vastuvõtt tuleva aasta sügisel alustavale rahvusvahelisele analüütilise keemia magistriõppe ühisõppekavale EACH – Excellence in Analytical Chemistry, mida koordineerib Tartu ülikool ja tehakse koostöös nelja Euroopa ülikooliga.

Tegemist on esimese Erasmus Mundus ühisõppekavaga, mida koordineerib Eesti kõrgkool. Esimesel õppeaastal omandavad tudengid baasteadmised Tartu ülikoolis „Rakendusliku mõõteteaduse“ õppekaval. Teine õppeaasta on praktilise orientatsiooniga ja see läbitakse ühes kolmest partnerülikoolist: Université Claude Bernard Lyon 1, Åbo Akademi, või Uppsala Universitet.

Seoses Euroopa Liidu rahastusega on vastuvõtu periood võrreldes teiste õppekavadega varasem. Kandidaatidel tuleb esitada sisseastumisdokumendid 31. jaanuariks 2015. Pärast kandidaatide hindamist ja vastuvõtuotsuste langetamist, esitatakse parimad vastuvõetud Erasmus Munduse programmi stipendiumile. Stipendiumi saajad kinnitab Euroopa Komisjoni Hariduse, Audiovisuaalvaldkonna ja Kultuuri Täitevasutus (EACEA).

„Tänu Euroopa Liidu rahastusele, mis eelkõige tähendab väga korralikke stipendiumeid üliõpilastele, saame Rakendusliku mõõteteaduse baasil luua tõeliselt rahvusvahelise ühisõppekava,“ rõõmustas analüütilise keemia professor Ivo Leito. Leito lisas, et kolme partnerülikooli tugevused – vastavalt tööstusliku keemilise analüüsi, sensorite ja biokeemilise analüüsi alal – on suurepäraseks täienduseks Tartu ülikooli tugevustele analüütilise keemia fundamentaalteemade ja keemiametroloogia alal.

Õppetööd rahastab Euroopa liit Erasmus+ programmi ühisõppekavade meetmest „Erasmus Mundus Joint Master Degrees".

Lähem informatsioon sisseastumistingimuste ja stipendiumide kohta on aadressil: http://www.ut.ee/ams/AMS-and-EACH.

Lisainfo: Ivo Leito, Tartu ülikooli analüütilise keemia professor, tel: 737 5259, 518 4176, e-post: ivo.leito@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja