Foto:
Pexels

Tartu Ülikooli teadlased töötasid välja uue keskkonnasõbraliku ehitusmaterjali

Ehitusmaterjalide tootmisel paiskub õhku märkimisväärne hulk kasvuhoonegaase. Tartu Ülikooli teadlased on aga välja töötanud riisi tootmise kõrvalprodukti ehk riisiaganaid sisaldava uue keskkonnasõbraliku ehitusmaterjali. Kui hetkel käimasolev katseaeg läheb edukalt, on lootust, et materjal võetakse laiemalt kasutusse.

Kuula lähemalt ERRist ja loe samal teemal Novaatorist artiklit Eesti teadlaste abiga kerkivad Keenias riisituhast elumajad".

#teadus #ühiskonnale

Oleg Artemchuk kaitseb doktoritööd „Autotrophic nitrogen removal processes for nutrient removal from sidestream and mainstream wastewater“

#õppimine #teadus #tunnustamine