Pexels

Tartu Ülikooli teadlased töötasid välja uue keskkonnasõbraliku ehitusmaterjali

Ehitusmaterjalide tootmisel paiskub õhku märkimisväärne hulk kasvuhoonegaase. Tartu Ülikooli teadlased on aga välja töötanud riisi tootmise kõrvalprodukti ehk riisiaganaid sisaldava uue keskkonnasõbraliku ehitusmaterjali. Kui hetkel käimasolev katseaeg läheb edukalt, on lootust, et materjal võetakse laiemalt kasutusse.

Kuula lähemalt ERRist ja loe samal teemal Novaatorist artiklit Eesti teadlaste abiga kerkivad Keenias riisituhast elumajad".

Huy Qui Vinh Nguyen kaitseb doktoritööd „Süsinikule sadestatud Pt-CeO2 katalüsaatorite väljatöötamine prootonvahetusmembraan kütuseelementidele“

16. augustil kell 11.15 kaitseb Huy Qui Vinh Nguyen oma doktoritööd „Süsinikule sadestatud Pt-CeO2 katalüsaatorite väljatöötamine prootonvahetusmembraan kütuseelementidele“.

Kerli Martin kaitseb doktoritööd „Recognition of carboxylates by synthetic receptors - from structure-affinity studies to solid-contact anion-selective electrode prototyping“

7. augustil kell 10.15 kaitseb Kerli Martin doktoritööd „Recognition of carboxylates by synthetic receptors - from structure-affinity studies to solid-contact anion-selective electrode prototyping“.
Ajakirjanike vestlusring

Keerukate teemade selgitamisel on teadlased ajakirjanikele väga oodatud partnerid