Esimesed tudengid alustasid õpinguid õppekaval, kus õpitakse Prantsusmaal, Eestis, Soomes ja Rootsis

Kaheksateist üliõpilast alustasid sel õppeaastal magistriõpinguid esimesel Eesti ülikooli loodud Erasmus Mundus ühisõppekaval, kus kaks aastat kestva magistrantuuri vältel õpib iga tudeng esimese aasta Tartu ülikoolis ja teise aasta ühes kolmest ülikoolist: Université Claude Bernard Lyon 1 Prantsusmaal, Åbo Akademi´ Soomes ja Uppsala ülikool Rootsis.

Euroopa Liidu poolt 1,95 miljoni euroga toetataval analüütilise keemia ühisõppekaval („Excellence in analytical chemistry“) õpivad tudengid Ukrainast, Hiinast, Indiast, Jordaaniast, Kongost, Nepaalist, Nigeeriast, Montenegrost, Serbiast, Makedooniast, USAst ja Eestist.

„See on rahvusvahelise hariduse uus mõõde, mida me tänu Erasmus Munduse ühisõppekavale nüüd Eestis pakkuda saame. Ühest küljest on see suur tunnustus ja teisest küljest kvaliteedimärk, mis aitab kaasa kogu keemia õpetamise taseme tõusule Tartu ülikoolis,“ rääkis õppekava koordinaator, Tartu ülikooli analüütilise keemia professor Ivo Leito.

„Kolme partnerülikooli tugevused – vastavalt tööstusliku keemilise analüüsi, sensorite ja biokeemilise analüüsi alal – on suurepäraseks täienduseks Tartu ülikooli tugevustele analüütilise keemia fundamentaalteemade ja keemiametroloogia alal,“ sõnas Leito, uskudes, et nelja ülikooli peale kokku annab ühisõppekava tudengitele sedavõrd hea erialase hariduse, et nad konkurentsivõime poolest kogu maailma mastaabis naljalt kellelegi alla ei jää.

Esimesel õppeaastal õpivad analüütilise keemia rahvusvahelisele magistriõppekavale vastu võetud tudengid Tartu ülikoolis. Teiseks õppeaastaks suunduvad nad vastavalt spetsialiseerumisele kas Lyoni, Åbo Akademi ülikooli või Uppsalasse.

Ühise õppekava ettevalmistus kestis mitu aastat. Lisaks põhipartneritele osaleb õppekavas veel 26 partnerit maailma eri paigust, nende hulgas ka eri riikide kõrgkoolid, mille õppejõud ja teadlased panustavad õppetegevusse. „Õppekava koostamisel oleme suuresti lähtunud erialase tööturu vajadustest, seepärast on meie partnerite seas ka tööstusettevõtteid ja laboreid, mis pakuvad muuhulgas üliõpilastele praktikavõimalusi.“

Euroopa Liit toetab õppekava „Excellence in Analytical Chemistry“ Erasmus+ programmi ühisõppekavade meetmest „Erasmus Mundus Joint Master Degrees“.

Loe põhjalikumalt õppekavast ja õppekaval õppivast ainsast Eesti noormehest Rudolf Arust ERR Novaatorist.

Lisainfo: Ivo Leito, Tartu ülikooli analüütilise keemia professor, tel: 518 4176, e-post: ivo.leito@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392