Autor:
Arno Mikkor

EcoBalt 2023 – sündmus EACH õppekavale!

9.-11. oktoobril 2023 toimus Tallinnas EcoBalti seeria 23. konverents - EcoBalt 2023, mida korraldasid koostöös Keemilise Füüsika ja Biofüüsika Instituut ning Tartu Ülikool. Tegemist oli märgilise ökoloogia, keemia ja materjaliteaduse valdkonna sündmusega, kuhu kogunes 21st riigist kokku umbes 200 osalejat .

Konverentsi teine päev oli märkimisväärne ka EACH programmi jaoks!

Esiteks korraldas EACH õppekava sessiooni "Andmekvaliteet keskkonnaanalüüsis" eesmärgiga tõmmata võimalikult palju EACH üliõpilaste tähelepanu. See sessioon kuulub EACH mini-konverentside seeriasse "Andmekvaliteet analüütilises keemias". Sellele sessioonile kutsutud esinejad olid kaks keemia metroloogia "gurut" - dr Steve Ellison LGC-st ja dr Bertil Magnusson Trollbokenist, kes juhtisid ka järgnevat arutelusessiooni.

Image
Dr. Steve Ellison kõne
Image
Dr, Bertil Magnusson kõne

 

 

 

 

 

 

Samaaegselt toimis päev ka EACH tundengitele ja vilistlastele kokkutulekuna. Kokku osales 18 praegust tudengit ja 21 EACH vilistlast ning nagu fotodelt näha, nautisid nad huvitavaid konverentse ja tegevusi.

Image
Pamela Rivera
Image
Tetiana Kyrpel

 

 

 

 

 

 

Mitmed EACH programmi vilistlased (ja kaks praegust üliõpilast) esitlesid konverentsil oma uuringuid. Teatame suurima rõõmuga, et parima posterettekande auhind läks EACH vilistlane Vladyslav Dovhalyukule!

Image
Parima postri auhinna võitja Vladyslav Dovhalyuk

Tudeng ja tudengivari

Ülikool ootab tulevasi üliõpilasi tudengivarjuks

Hernekaun enne konserveerimist. Foto: Anne Arus

Tartu Ülikooli säilitusspetsialistid tutvustavad oma töid ja tegemisi spetsiaalsel sotsiaalmeedianädalal

Eesti delegatsioon 55. rahvusvahelisel keemiaolümpiaadil. Vasakult: Kristi Koitla (juhendaja), Karl Johann Külv, Mihkel Tali, Artemi Smõšljajev, Karlis Suvi ja Vladislav Ivaništšev (juhendaja).

Eestlased naasid rahvusvaheliselt keemiaolümpiaadilt kolme pronksmedaliga