Foto:
RedoxNRG

Pai Maale, kopsudele ja rahakotile

Tartu Ülikooli teadlased on leiutanud meetodi, kuidas otse õhust süsihappegaasi eemaldada ja teha sellest rohelist kütust: sipelghapet, mida saab kasutada paljudes eluvaldkondades.

RedoxNRG OÜ asutaja, Tartu Ülikooli kolloid- ja keskkonnakeemia kaasprofessori Nadežda Kongi sõnul tegeldakse mujalgi maailmas süsihappegaasi eemaldamisega õhust, küsimusi aga tekitab, mida sellega seejärel peale hakata.

„Gaasi salvestamise, hoiustamise ja transpordi logistikale kulub palju raha. Selle käsitlemisprotsessid, näiteks vedeldamine, on keerulised ja kallid. Mõni ettevõte ladustab süsihappegaasi maa all, aga siis ei saa seda enam kasutada, pealegi on selline viis lekkeohtlik. Palju parem on panustada ringmajandusse – teha kasvuhoonegaasist hoopis midagi kasulikku!“ räägib Kongi.

Loe edasi ajakirjast Universitas Tartuensis.

Kliendid

¹⁵N keemilised nihked