Neljapäeval, 23. aprillil kl 07.30–08.30 uuendatakse ülikooli kodulehte. Uuenduse ajal võib lehel esineda katkestusi. Palume vabandust võimalike ebamugavuste pärast.
Tartu Ülikool saadab alates 20. aprillist kõigile ülikooli töötajatele ja üliõpilastele e-posti teel kutse osaleda uuringus, mille eesmärk on saada ülevaade seksuaalse ahistamise, töökiusu ja diskrimineerimisega seotud hoiakutest, teadmistest ja kogemustest Tartu Ülikoolis.
24. aprillist asub ülikoolis võrdse kohtlemise volinikuna tööle Eveliis Padar, et pakkuda ülikooli liikmetele tuge ebavõrdse kohtlemise korral ning aidata kaasa selliste olukordade õiglasele ja asjatundlikule lahendamisele.
Tartu Ülikool alustab üleülikoolilist teavitustegevust, et parandada teadlikkust võrdse kohtlemise põhimõtetest ja abisaamise võimalustest töökiusu, ebavõrdse kohtlemise ning ahistamise korral. See on osa ülikooli järjepidevast tööst turvalise ning lugupidava õpi- ja töökeskkonna kujundamisel.
9.–15. veebruaril peeti Tartu Ülikoolis päeva „Naised teaduses“ puhul teemanädalat, mille eesmärk on tõsta esile naiste ja tüdrukute rolli teaduses, murda soostereotüüpe ning julgustada naisi teadusega tegelema.
10.–16. veebruarini toimus Tartu Ülikoolis päeva „Naised teaduses“ tähistamiseks teemanädal, mille eesmärk oli tõsta esile naiste ja tüdrukute rolli teaduses, murda soostereotüüpe ning julgustada naisi teadusega tegelema. Nädala jooksul arutleti võrdsete võimaluste tagamise üle ja tutvustati ülikooli soopõhist statistikat, samuti saib osaleda muuseumi näituse kuraatorituuril ja vaadata rändnäitust astronoomidest.
11. veebruaril kell 15 algab ülikooli maailma keelte ja kultuuride instituudi õppehoone fuajees (Lossi 3) vestlusring „Kas Tartu Ülikool vajab võrdse kohtlemise volinikku?“, mille otseülekannet saab jälgida ka UTTV-s.
Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia ning võrdõigusvolinik tähistasid 6.–12. maini üheskoos mitmekesisuse nädalat, mis kandis pealkirja „Mitmekesised Eesti ülikoolid“.
8. veebruaril kell 15 algab Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis vestlusring „Naised teaduses: kas sookoll kimbutab teadust?“, mida saab otseülekandena jälgida ka UTTV-s.