Autor:
Andres Tennus

Tartu Ülikool tähistab 391. aastapäeva

25. oktoobril tähistatakse 391 aasta möödumist Tartu Ülikooli asutamisest. Sel puhul saab kuulata kahte loengut, asetatakse lilled mälestusmärkide juurde ja toimub kontsert.

Päev algab kell 14.15 seminariga Johan Skytte poliitikauuringute instituudis. Seminar on inglise keeles ja koosneb kahest loengust ja vestlusest. Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadusjuht Tomas Jermalavičius peab loengu „Kaitsevaldkonna minilateralism Põhja- ja Baltimaades: kui paljust piisab?“ ning Rootsi Kaitseuuringute Agentuuri teadusdirektori asetäitja Carolina Vendil Pallin räägib teemal „Venemaa vastasseis Läänega ning selle tagajärjed Põhja- ja Baltimaades“. Vestlust viib läbi Rootsi suursaadik Ingrid Tersman. Seminar toimub Lossi 36 õppehoone ruumis 305.

Märkus: Rootsi Kaitseuuringute Agentuuri teadusdirektori asetäitja Carolina Vendil Pallini asemel osaleb seminaril Kaitseväe Akadeemia ülem, brigaadikindral Vahur Karus.

Kell 15.40 asetatakse lilled ülikooli loomise idee algataja, Tartu Ülikooli esimese kantsleri Johan Skytte monumendi juurde ning kuningas Gustav II Adolfi mälestusmärgi juurde.

Kell 17.00 algab kontsert „Flores de Música“ ülikooli aulas. Anna-Liisa Eller ja Taavi Kerikmäe esitavad 14.–18. sajandi muusikat. Muu hulgas kõlavad ka Eestis tegutsenud barokkheliloojate David Kellneri ja Johann Valentin Mederi palad. Nautida saab ajalooliste näppe- ja klahvpillide ning teremini helisid. Kontsert on tasuta.

Tartu Ülikool on asutatud 1632. aastal, mil Rootsi kuningas Gustav II Adolf allkirjastas Academia Gustaviana asutamise üriku. Avaaktus toimus 1632. aasta 15. oktoobril, uue kalendri järgi 25. oktoobril.

Kõik huvilised on oodatud!

Austame erinevusi märgised

Tartu Ülikooli tunnustati taas kvaliteedimärgisega „Austame erinevusi“

2024. aasta orienteerumisrajal saab (taas)tutvuda ülikooli ühiselamutega

2024. aasta orienteerumisrajal saab (taas)tutvuda ülikooli ühiselamutega

Tartu Ülikooli peahoone

Algab ülikooli uue arengukava koostamine