11. oktoobril toimub kolmas vesinikutehnoloogiaid tutvustav teabepäev

Reedel, 11. oktoobril 2019 algusega kell 14.00  toimub TÜ keemia instituudi ruumis 1020  kolmas vesinikutehnoloogiaid tutvustav teabepäev, mille korraldavad TÜ keemia instituut ja Eesti Vesinikutehnoloogiate Ühing.

„Vesinik, see on saastevaba tuleviku energiakandja!,“  võtab ühe lausega kokku akadeemik professor Enn Lust.

Vesinikku saab vee lagundamisel keemilise, termilise või elektrienergia abil ja see sobib ideaalselt esialgsete energiavormide salvestamiseks. Vesinik on ainukene energiakandja mida osatakse elektrolüüsil kuluefektiivselt toota. Vesiniku puhul on tegemist tõeliselt tuleviku tehnoloogiaga, millel on suur potentsiaal transpordis - autod, bussid, rongid ja laevandus ning see on ka võti energiamahukate tööstusharude nagu terase- ja keemiatööstuse rohelisemaks muutmisel

„Vesinikutehnoloogiad on aktiivselt arenduses Euroopa Liidu kõrgelt arenenud riikides nagu Saksamaa, Šveits, Austria, Taani, Rootsi jpt. Kui Eesti tahab olla arenenud Euroopa Liidu riikide klubis, siis peame me tegema väga olulisi samme rakendamaks vesiniku energeetika laialdast kasutamist Eestis,“ lisab prof Lust.

Teabepäeval arutatakse uusimaid suundumusi vesinikutehnoloogia ja kütuseelementide/elektrolüüserite arendustegevuses kogu  maailmas, Euroopas ja sealhulgas ka Eestis.

Teabepäeval tutvustatakse ka taastuvenergeetika demokeskuse väljaarendamist TÜ Chemicumis.

Lisateave: Enn Lust, TÜ keemia instituudi direktor, füüsikalise keemia professor, Eesti Vesinikutehnoloogiate ühingu esimees, 737 5165, 511 2030, enn.lust@ut.ee